Arrant-Light Oy

Öppettider(Eastern European Time):

Mån - Fre 8:00 - 16:00
Lör - Sön: Stängt

Adress
Rajakivenkatu 8
20740 Turku
FINLAND

Telefon
+35822462300

 

E-post
info@light.fi

Beställningar
order@light.fi

Momsregistreringsnummer
FI
05805430

Ta kontakt med ett proffs inom belysningskomponenter

Våra proffs svarar gärna på alla dina belysningsrelaterade frågor – kontakta oss och fråga mer! Du kan även fylla i blanketten du hittar i nedre delen av sidan. Vi svarar dig så snabbt vi kan. 

Janne Mäkinen
Managing Director
Mob: +358201442222
Tel: +35822462300
janne.makinen@light.fi

Jussi Teräväinen
Sales Director
Mob: +358201442220
Tel: +35822462300
jussi.teravainen@light.fi
LinkedIn

Tero Nurmi
Technical Product Management
Mob: +358201442212
Tel: +35822462300
tero.nurmi@light.fi
LinkedIn

Esko Väisänen
Area Sales, Finland & Baltic Countries
Mob: +358201442225
Tel: +35822462300
esko.vaisanen@light.fi
LinkedIn

Tomi Mäkinen
Technical Sales
Mob: +358201442224
Tel: +35822462300
tomi.makinen@light.fi

Elina Alppisara
Purchaser
Mob: +358201442210
Tel: +35822462300
elina.alppisara@light.fi

Toni Kulikoff
Marketing Manager
Mob: +358201442221
Tel: +35822462300
toni.kulikoff@light.fi
LinkedIn

Hanna Kaketti
Marketing Assistant
Mob: +358201442213
Tel: +35822462300
hanna.kaketti@light.fi
LinkedIn

Katri Mäkinen
Invoicing and Logistics
Mob: +358201442211
Tel: +35822462300
katri.makinen@light.fi

Raimo Laakso
Logistics and Warehouse
Tel: +35822462300
raimo.laakso@light.fi

Marina Jaakkola
Key Account Sales Russia Area and CIS Countries
Mob: +358201442223
Tel: +35822462300
marina.jaakkola@light.fi

Du kan också kontakta oss på sociala medier:

Linkedin Twitter Youtube